Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

W świat matematyki z Asseco

W Bydgoszczy odbyły się pierwsze warsztaty matematyczne zrealizowane w ramach akcji charytatywnej „Pomagamy” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Zespolaki. Dzięki wsparciu od Asseco, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną otrzymały nowoczesne narzędzia edukacyjne w postaci klocków Numicon, które dają możliwość rozwoju myślenia matematycznego. Akcja była wynikiem wspólnej pracy Patrycji Olszewskiej i Marzenie Zielińskiej, które chętnie włączają się w pomoc najbardziej potrzebującym.

 

Głównym celem Stowarzyszenia „Zespolaki” jest podejmowanie działań na rzecz dzieci z zespołem Downa oraz ich rodzin. Dzięki pracownikom Asseco, podopieczni w wieku od 2 do 12 lat, mieli okazję poznać innowacyjne klocki NUMICON i za ich pośrednictwem nauczyć się matematyki. Świat liczb przybliżyły im nie tylko różnorodne kształty i kolory, ale również ciekawe zadania wykonywane w radosnej atmosferze. Wrażenia dotykowe oraz wizualne inspirowały wyobraźnię uczestników i okazały się dużym bodźcem do nauki. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Katarzynę Szczepańską, przeszkolonego pedagoga do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków Numicon. Dzieci w nagrodę za wspaniałą zabawę oraz naukę otrzymały dyplomy i nagrody.

 

Celem tegorocznego projektu realizowanego w ramach akcji „Pomagamy”, było zapoznanie podopiecznych stowarzyszenia, ich rodziców i opiekunów, z innowacyjnym podejściem do nauki matematyki. Wykorzystuje ona metodę, z powodzeniem stosowaną w wielu krajach europejskich, która bardzo dobrze sprawdza się w nauczaniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Jest oparta o zabawę klockami „Numicon”, które zostały zakupione na potrzeby przeprowadzenia w Bydgoszczy pierwszych warsztatów matematycznych. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników oraz Stowarzyszenia „Zespolaki” zajęcia okazały się sukcesem i już teraz planowane jest włączenie tej metody do regularnej pracy terapeutycznej stowarzyszenia. Praca dzieci została nagrodzona, a efekty naszych działań, mam nadzieję będą widoczne już niedługo – powiedziała Patrycja Olszewska, Starszy analityk w Zespole Analiz Pionu Energetyki i Gazownictwa oraz koordynator akcji.

 

Jednym z kierunków działalności Stowarzyszenia „Zespolaki” jest prowadzenie specjalistycznej terapii oraz szukanie nowych, efektywnych rozwiązań w zakresie nauczania dzieci z zespołem Downa. Ważnym elementem pracy instytucji jest także przystosowanie podopiecznych do funkcjonowania w szkołach oraz budowania relacji z rówieśnikami.

 

Zobacz także