Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Wiosenna akcja Asseco „Pomagamy”

Zespół Asseco z Pionu Opieki Zdrowotnej wspólnie z dziećmi oraz opiekunami fundacji „Różyczka” wzięli udział w wiosennej edycji akcji „Pomagamy”. Celem było posprzątanie zarówno terenu przy świetlicy placówki wychowawczej, jak i pobliskiego cmentarza. Wyzwanie pod hasłem „Trash Challenge” odbyło się w dniach 12 i 26 kwietnia 2019 r. w Gliwicach.

Wszystko zaczęło się od niedzielnego spaceru z koleżanką w łabędzkim lesie, gdzie udało nam się w krótkim czasie uzbierać kilka znacznych worków śmieci. Towarzyszące nam dzieciaki też chciały do takiej „zielonej” akcji dołączyć. Rozpoczęliśmy od porządków wokół świetlicy, gdzie dzieci spędzają popołudnia. Z pozoru było dość czysto, wydawało się, że to potrwa moment i wszystko będzie posprzątane. Okazało się jednak, że śmieci różnego typu było sporo. Kolejne wyzwanie śmieciowe, jakie nas czekało to uporządkowanie cmentarza żydowskiego, który jest najstarszym zachowanym zabytkiem kultury żydowskiej w Gliwicach. W podziękowaniu za zaangażowanie profesor Aleksander Gwiazda – opiekun nekropolii opowiedział nam kilka ciekawych historii związanych z tym miejscem – powiedziała Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży, Asseco Poland.

Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, gównie ze względu na możliwość przebywania z dziećmi w tak niesamowitym miejscu i współpracy z nimi przy tej akcji. Samo miejsce tworzy niesamowitą i tajemniczą aurę, a dodatkowo informacje przekazywane przez profesora Aleksandra Gwiazda, spowodowały, że miejsce to przestało być tylko ładnym obrazkiem, ale nabrało historycznego kontekstu. Piątkowe popołudnie było niezwykle miłym i mam nadzieję pożytecznie spędzonym czasem. Liczę, że dla dzieci było to również ciekawe doświadczenie – powiedziała Joanna Bedlicka, Kierownik Projektu, Asseco Poland.

W planach mamy kolejne tego typu akcje, co mnie bardzo cieszy. Fajnie, że nie tylko my, jako Asseco dajemy coś od siebie. Dzieci zdają się być w tę akcję równie mocno zaangażowane. Mam nadzieję, że dzięki takim działaniom poczują pewną odpowiedzialność i to, że one same mają wpływ na otoczenie – dodała Dagmara Krzywicka.

W wiosennej edycji „Trash Challenge” wzięło udział 3 pracowników Asseco oraz 15 dzieci i opiekunów fundacji „Różyczka”.

Zobacz także