Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco współorganizatorem Świątecznej Akcji Motywacji 2018

W grudniu 2018 roku pracownicy Asseco z Gliwic w ramach wolontariatu zaangażowali się w dwie przedświąteczne inicjatywy dla dzieci – Mikołajki oraz spotkanie wigilijne dla dzieci i rodzin. Wsparcie obu wydarzeń było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach akcji pracowników Asseco „Pomagamy”.

Pierwsze spotkania odbyło się 8 grudnia 2018 r. Były to Mikołajki zorganizowane na hali sportowej, w których wzięło udział 300 dzieci objętych opieką Centrum Pieczy Zastępczej w Gliwicach. Nasi wolontariusze, wraz ze swoimi rodzinami, pomogli zarówno na etapie organizacji przedsięwzięcia, jak też jego realizacji – dekorując sale, robiąc zdjęcia, czy wykonując prace plastyczne z małymi uczestnikami.

W ramach wydarzenia dzieciaki mogły brać udział w zajęciach sportowych organizowanych przez Futsal Piast Gliwice. Młodsi uczestnicy bawili się pod okiem instruktorek ze szkoły tańca. Nasza męska ekipa przez ponad 3 godziny dzielnie asekurowała młodych wspinaczy na ściance. Damska część ekipy Asseco wspólnie z dzieciakami tworzyła przepiękne ozdoby świąteczne i fantastyczne kartki. Każdy z podopiecznych otrzymał od Mikołaja paczkę ze słodyczami – mówi Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży Pionu Opieki Zdrowotnej, Asseco Poland.

To był mój debiut w roli Mikołaja. Przyszło sporo osób, a liczba dzieci przerosła moje wyobrażenie. Jak się jednak okazało – strach miał wielkie oczy. Atmosfera była fantastyczna, rodzinna, a dzieciaki chętnie nawiązywały kontakt z Mikołajem. Różnorodne zajęcia sportowe i artystyczne były świetnie zorganizowane. Wśród wolontariuszy panowała atmosfera wspaniałej życzliwości – względem siebie nawzajem oraz względem przybyłych gości. Taka postawa była niezwykle motywująca. Czułem prawdziwą radość i ogromną frajdę z uczestniczenia w tym przedsięwzięciu – mówi Radosław Miszak, Specjalista ds. Marketingu w Dziale Sprzedaży Pionu Opieki Zdrowotnej, Asseco Poland.

Maluchy były bardzo zaangażowane i chętne do wspólnej zabawy, zarówno przy robieniu prac plastycznych, jak i innych atrakcjach. Ich kreatywność i często niemałe zdolności artystyczne pozwoliły utworzyć przepiękne, unikatowe ozdoby świąteczne. Bardzo duże powodzenie zyskały słoiki, które można było ozdabiać na wiele sposobów malując, posypując czy przyklejając do nich różne elementy. Dzieciaki były zadowolone, a ich radość to dla nas najlepszy prezent – dodała Karolina Słaboń, Młodszy Specjalista ds. Wsparcia Projektu, Asseco Poland.

Każde z dziecko zostało obdarowane świątecznym prezentem. Dla nas, każde z nich było małym Mikołajem. Dostaliśmy od nich radość, którą uwieczniliśmy na fotografiach – powiedziała Monika Mehlich, Koordynator Biura, Maxbit.

Dodatkowo, 15 grudnia 2018 r. odbyło się drugie spotkanie wigilijne dla dzieci i rodzin, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w Mikołajkach. Wzięło w nim udział ponad 50 osób. W tegoroczną inicjatywę Asseco zaangażowało się 11 pracowników Asseco z Gliwic oraz ich bliscy.

Zobacz także