Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera dzieci z Podkarpacia

Udział w Mistrzostwach Polski w Futsalu, remont instalacji oraz zakup sprzętu AGD to tylko niektóre działania, jakie udało się zorganizować w Domu Dziecka w Długiem (woj. podkarpackie), dzięki charytatywnej akcji pracowników Asseco – Pomagamy. W ośrodku przebywa obecnie 18 dzieci. Asseco wspiera tę placówkę już od 3 lat.

 

W ramach tegorocznej edycji dofinansowany został wyjazd dzieci na Mistrzostwa Polski w Futsalu, które jak co roku odbyły się w Gliwicach. Drużynie udało się zająć 5. miejsce. Środki z akcji zostały również wykorzystane do modernizacji instalacji elektrycznej, instalacji wodnej oraz drogi dojazdowej do placówki. Dodatkowo udało się kupić pralkę i sprzęt grający dla dzieci. Zorganizowane zostały także Mikołajki, w trakcie których reprezentacja Asseco wręczyła nie tylko paczki zakupione ze środków z akcji, ale również inne prezenty, zabrane przez pracowników wspierających ten dom dziecka.

 

Co roku jeździmy do ośrodka w Długiem na Mikołajki, gdzie zawsze jesteśmy bardzo mile witani i dostajemy jakieś prezenty wykonane własnoręcznie przez dzieci – powiedział Paweł Rola, Konsultant Biznesowy w Asseco Poland i koordynator akcji. W ciągu roku spotykamy się również z podopiecznymi przy okazji sparingowych meczy w futsalu – dodał.

Zobacz także