Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

W Asseco pomagamy młodym sportowcom

W Bydgoszczy odbył się III Kujawsko-Pomorski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych, który został zrealizowany w ramach akcji charytatywnej Asseco „Pomagamy”. W zawodach wzięli udział członkowie klubów Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych z czterech miast województwa kujawsko-pomorskiego. Do wspólnej zabawy przystąpiło ok. 200 osób.

Kujawsko-Pomorski Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych to wydarzenie, które było skierowane do dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin oraz najbliższych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie klubów sportowych z Torunia, Chełmna, Golubia-Dobrzynia oraz Bydgoszczy. W trakcie rozgrywek dzieci prezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas cyklicznych treningów, jakie odbyły się podczas minionego roku.

Głównym celem spotkania była integracja dzieci z różnorodnymi niepełnosprawnościami, ich rodzin rozproszonych po całym województwie, a także nauczycieli, trenerów, opiekunów i wolontariuszy. W trakcie zawodów dzieci uczyły się rywalizacji, pokonywania torów przeszkód, gry fair play, a co najważniejsze i najtrudniejsze – przełamywania barier, które postawiło przed nimi życie – powiedziała Patrycja Olszewska, Starszy analityk, Pion Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland.

Na zakończenie wszystkich konkurencji uczestnicy zawodów otrzymali medale i drobne upominki. Po zmaganiach sportowych na dzieci oraz ich rodziny czekało wiele przygotowanych specjalnie na tą okazję atrakcji.

Gospodarzem i organizatorem III Kujawsko-Pomorskiego Dnia Młodego Sportowca była grupa „Młodzi Sportowcy” z Bydgoszczy. Powstała ona w styczniu 2015, dzięki wsparciu Asseco Poland przekazanemu w ramach akcji Asseco „Pomagamy”. Jej członkami są najmłodsi sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 2 do 12 lat. Dzięki inicjatywie mogą oni uczestniczyć comiesięcznych zajęciach sportowych, corocznych wyjazdach na Dni Młodego Sportowca oraz organizowanym raz do roku Ogólnopolskim Dniu Młodego Sportowca. Patronem wydarzenia było stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych.

Pełna relacja z wydarzenia

Zobacz także