Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem Samsunga

Asseco Data Systems współpracuje z Samsungiem w zakresie rozwiązania Samsung Pass wykorzystanego w smartfonach S8 i S8+. Dzięki połączeniu uwierzytelnienia biometrycznego i chmurowego podpisu elektronicznego Asseco – SimplySign użytkownicy S8 mogą przeprowadzać e-transakcje na wysokim poziomie wiarygodności. ADS jest partnerem technologicznym Samsunga w zakresie usług zaufania.

 

Samsung Pass to usługa zarządzania tożsamością, która pozwala na bezpieczną autoryzację użytkownika w systemach informatycznych za pomocą uwierzytelnienia biometrycznego z wykorzystaniem skanu tęczówki oka. Szablon danych biometrycznych jest zaszyfrowany i zabezpieczony przez mobilną platformę Samsung Knox instalowaną na urządzeniach tego producenta. W Samsung Pass zastosowana została technologia FIDO (Fast Identity Online), która zapewnia poprawne uwierzytelnienie oraz usługi prostego i bezpiecznego uwierzytelniania biometrycznego.

Zobacz także