Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco ułatwia komunikację dzieciom

Asseco wsparło podopiecznych z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 Gdyni. W ramach akcji charytatywnej pracowników firmy – „Pomagamy” zakupione zostały cztery tablety z oprogramowaniem do komunikacji „MÓWik” oraz zestaw specjalistycznych klocków do gimnastyki.

 

Tablety są używane do komunikacji i służą jako pomoc dydaktyczna. Dały szkole możliwość zastosowania nowych metod komunikacji alternatywnej z użyciem zaawansowanej technologii. Z kolei klocki Maga są używane podczas zajęć WF. Pozwoliły one na rozszerzenie ćwiczeń o nowe elementy. W placówce od dłuższego czasu potrzebne były klocki do sali gimnastycznej, w związku z czym wsparcie Asseco zostało bardzo docenione przez nauczycieli i terapeutów.

 

Ponadto efekty pracy z tabletami z systemem „MÓWik” okazały się tak dobre, że rodzice dzieci planują zakup własnych tabletów, tak aby dzieci mogły z nich korzystać w domu – powiedział Adam Truskolawski, Ekspert ds. Technologii w Asseco Poland i koordynator akcji. Z kolei moje bezpośrednie zaangażowanie w akcję polegało, m.in. na pomocy technicznej, obejmującej konsultacje z producentem oprogramowania „MÓWik” w celu ustalenia możliwości użycia specyficznych funkcjonalności, jak również skonfigurowanie systemu – dodał.

 

 

Zobacz także