Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco uczestniczyło w konferencji energetycznej na Politechnice Rzeszowskiej

Asseco wzięło udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, która odbyła się w dniach 24-25 kwietnia na Politechnice Rzeszowskiej. Głównymi tematami spotkania była, m.in. polityka i transformacja energetyczna, otoczenie regulacyjne tego sektora, jak również kwestie wykorzystania w nim nowych technologii. Jednym z prelegentów był Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland.

 

Ekspert Asseco uczestniczył w panelu poświęconym digitalizacji, automatyzacji i sztucznej inteligencji w sektorze energetycznym. Tematem jego wystąpienia były rozliczenia ładowania samochodów elektrycznych.

 

Obecnie możemy zaobserwować ogromny rozwój Internetu Rzeczy, który także wpływa na rozbudowę funkcjonalności systemów UCIS (Utility Customer Information Systems) – powiedział Tomasz Bendlewski. Już teraz mamy możliwość rozliczania w naszych systemach – np. samochodów elektrycznych, które mogą być kołem zamachowym dla rozwoju digitalizacji w polskiej energetyce – dodał.

 

Organizatorami spotkania była Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Instytut Polityki Energetycznej oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja”. Asseco zostało sponsorem wspierającym to wydarzenie.

Zobacz także