Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco partnerem Akademii Liderek Biznesu

Asseco wzięło udział w tegorocznej edycji Akademii Liderek Biznesu, programu szkoleniowo-edukacyjnego skierowanego do kobiet pomiędzy 22 a 27 rokiem życia. W trakcie wydarzenia eksperci Asseco, w tym dwie członkinie zarządu firmy, opowiedzieli m.in. o tym, jak zadbać o rozwój swojej kariery oraz wskazali umiejętności, które pomagają odnieść sukces.

Podczas spotkania, które odbyło się w warszawskim biurze Asseco uczestniczki wysłuchały debaty „Kobiety w biznesie i kariera w branży IT”, w której wzięły udział Gabriela Żukowicz odpowiedzialna m.in. za obszar prawny oraz HR i Karolina Rzońca-Bajorek, CFO w Asseco.

Dwie wiceprezes opowiedziały, jak wygląda praca członka zarządu Asseco, z jakimi wyzwaniami się mierzą i jak wyglądał rozwój ich kariery. Jak podkreśliła Karolina Rzońca-Bajorek jednym z fundamentów sukcesu na drodze zawodowej jest wiedza merytoryczna w branży, w której chcemy go odnieść. Ważny jest również balans między merytoryką i kompetencjami miękkimi. Udzielając rad uczestniczkom spotkania, wskazała także, że bardzo pomocne w rozwoju kariery jest znalezienie mentora, osoby, na której można się wzorować i która będzie umiała nas na tej ścieżce poprowadzić.

Ponadto w ramach spotkania odbyły się warsztaty „Dojrzała komunikacja w oparciu o model analizy transakcyjnej”, podczas których Paweł Bereś, Ekspert ds. Rozwoju i Szkoleń w Asseco omówił obszar umiejętności miękkich i efektywnej komunikacji.

Celem Akademii Liderek Biznesu jest wsparcie rozwoju młodych kobiet i pokazanie im ich potencjału. Inicjatywa skierowana jest do młodych, przedsiębiorczych kobiet, aspirujących do zajmowania w przyszłości stanowisk menadżerskich oraz pełnienia roli liderek kształtujących środowisko pracy. Organizatorem programu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi.

Poznajcie ekspertów Akademii Liderek Biznesu i dowiedzcie się więcej o wydarzeniu, którego partnerem było Asseco.

Zobacz także