Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wśród Liderów Ochrony Zdrowia

23 listopada br. w Warszawie odbyła się 6. edycja gali Liderów Ochrony Zdrowia, której organizatorem była Fundacja im. Lesława Pagi. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Asseco – Jan Butkiewicz, Zastępca Dyrektora Pionu Opieki Zdrowotnej oraz Szymon Chamuczyński, Dyrektor Departamentu Produktów Masowych. Gośćmi honorowymi byli Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński.

W ramach spotkania odbyła się debata pt. „Podzielmy ciasteczko – jak podzielić dodatkowe środki w ochronie zdrowia?”. Wzięli w niej udział młodzi liderzy rynku ochrony zdrowia oraz uznani eksperci branży, a także przedstawiciele administracji publicznej. Uczestnicy dyskutowali na temat propozycji podziału funduszy w budżecie przy planowanym 6% PKB na ochronę zdrowia w 2024 roku. Pojawiły się także m.in. propozycje konkretnych zmian w podejściu do obsługi pacjenta, czy kwestia rozszerzenia kompetencji farmaceutów w leczeniu pacjentów. Omawiano również rolę informatyzacji w poprawie systemu ochrony zdrowia.

Jako profesjonalny dostawca wyspecjalizowanych rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia już od dawna zdajemy sobie sprawę z tego, że informatyzacja to nie cel sam w sobie tylko narzędzie, które pomaga realizować określone wyzwania. W dzisiejszych czasach nie ma w zasadzie rzeczy, których nie można by wesprzeć informatyką. Możemy m.in.: ułatwić pracę lekarzy poprzez analizy przeprowadzane przez sztuczną inteligencję, angażować pacjenta aplikacjami mobilnymi, potrafimy wreszcie upraszczać proces przepływu informacji dzięki wielopoziomowym integracjom takim, jak ta w ramach projektu P1. Wszystko to jednak powinno być robione w określonym celu i odnosić się do otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego za każdym razem gdy rozmawiamy z naszymi klientami o nowych rozwiązaniach staramy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie, kto jest ich ostatecznym odbiorcą, jakie ma oczekiwania i dlaczego miałby ich używać. Taki prosty opis korzyści, niekoniecznie finansowych oraz wskazanie bezpośrednich ich adresatów sprawi, że efekt naszych wspólnych działań będzie wykorzystywany w codziennej pracy i przyczyni się do polepszenia obsługi pacjenta. A przecież o to nam wszystkim chodzi – powiedział Szymon Chamuczyński.

Liderzy Ochrony Zdrowia to projekt, którego celem jest kształcenie przyszłej kadry managerskiej, która będzie zarządzać służbą zdrowia i placówkami medycznymi. Asseco od samego początku aktywnie wspiera działanie Fundacji im. Lesława Pagi, która jest jego pomysłodawcą. Eksperci z Pionu Opieki Zdrowotnej prowadzą w ramach tego projektu m.in. szkolenia. Zwieńczeniem każdej edycji są dwumiesięczne płatne praktyki, które odbywają się także w Asseco.

Relacja z wydarzenia: www.medexpress.pl

Zobacz także