Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Dajemy pracownikom komfort i poczucie wpływu

Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku pracy w IT, z jakimi wyzwaniami mierzy się branża oraz co jest ważne z punktu widzenia pracownika i decyduje o wyborze miejsca zatrudnienia przez programistów, architektów czy projekt managerów – m.in. na te pytania, w komentarzu dla PAP, odpowiedziała Gabriela Żukowicz, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Sytuacja na rynku pracy IT od dłuższego czasu jest wymagająca. Konkurowanie o pracownika, rosnące oczekiwania kandydatów, nie tylko finansowe, ale też dotyczące samych projektów, stosu technologicznego, metodyk pracy to tylko niektóre wyzwania, z którymi mierzy się cała branża.

Na początku pandemii obserwowaliśmy wyraźne wyhamowanie na rynku pracy, kandydaci zdecydowanie mniej chętnie chcieli rozmawiać o zmianie zatrudnienia, pojawiały się obawy dotyczące przyszłości niektórych projektów czy te związane ze zdalnym wdrażaniem. Bardziej liczyła się sama stabilność zatrudnienia. Obecnie tych obaw już nie ma, firmy masowo rekrutują pracowników, a praca zdalna stała się standardem.

Konkurowanie o pracownika jest bardzo duże, a to przekłada się bez wątpienia na rosnące oczekiwania kandydatów. W Asseco Poland, niezależnie od pandemii, cały czas prowadzimy rekrutacje. Nie zauważyliśmy też wzrostu w poziomie rotacji, co bez wątpienia jest  bardzo pozytywną informacją. Przyzwyczailiśmy się jednak, że rynek jest dynamiczny, a zmiany są jego stałym elementem.

Bardzo dużą wagę przykładamy do budowania komfortowego i angażującego środowiska pracy. Dbamy o to, aby nasi pracownicy mieli odpowiednią motywację każdego dnia i poczucie wpływu na rozwój projektów oraz całej organizacji. Asseco realizuje ambitne projekty dla największych klientów w Polsce, z różnych sektorów gospodarki, co sprawia, że praca, którą wykonują nasi pracownicy daje satysfakcję i pozwala rozwijać się w wielu obszarach.

Jesteśmy przekonani, że to właśnie te elementy, w największym stopniu, decydują o tym jakich wyborów dokonują dzisiaj specjaliści IT i z jakimi firmami chcą się wiązać na dłużej. To często ważniejsze niż kolejna oferta za wyższe wynagrodzenie.

Zobacz także