Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak sytuacja na rynku kapitałowym wpływa na rozwój technologii

Domy i biura maklerskie od paru lat uczestniczą w wyścigu technologicznym. Jest on związany z postępującą cyfryzacją procesów i usług świadczonych przez rynek kapitałowy. Dodatkowo duży wpływ na kierunki rozwoju tego sektora ma obecnie sytuacja geopolityczna.

Rozwój technologiczny sektora rynków kapitałowych wciąż nakierunkowany jest na aspekty efektywności kosztowej, wydajnościowe, wolumetrii danych oraz przygotowania systemów do tego, kiedy cykl koniunkturalny się zmieni. Jednocześnie priorytetowe stały się kwestie cyberbezagrożeń, a w konsekwencji bezpieczeństwa systemów oraz świadczenia usług zarówno w aspekcie samych środowisk, jak i stosowanych technologii.

Dla nas, jako dostawcy są to kolejne wyzwania, z którymi bardzo chętnie się mierzymy – powiedział Artur Trunowicz, Dyrektor Pionu Rynku Kapitałowego, Asseco Poland. Rynek kapitałowy bardzo liczy na nowe technologie i my je dostarczamy, adresując poszczególne oczekiwania naszych klientów – dodał.

Zobacz także