Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco Active Team mocne na ORLEN Warsaw Marathon 2016

Asseco Active Team wzięło udział w ORLEN Warsaw Marathon 2016. Na dystansie maratońskim pobiegło 11 naszych biegaczy, z kolei towarzyszące zawody na 10 kilometrów ukończyło 15 zawodników. Na dystansie 42 km 195 m najlepszy z naszego zespołu okazał się Damian Falandysz z czasem 02:51:40. „Dychę” najszybciej ukończył Sławomir Pruchniewski (00:39:59). Świetnie poradziły sobie także nasze koleżanki – Magdalena Jóźwik maraton przebiegła w 05:04:54 z kolei Agnieszka Nycz 10 km w 00:57:18.

W niedzielny poranek na Wybrzeżu Szczecińskim było naprawdę tłoczno – na oba biegi zarejestrowało się bowiem prawie 20 tysięcy osób. Uczestnikom nie przeszkadzały jednak kałuże i panujący rano chłód.

Na początku biegu na 10 km zrobił się zator pod Mostem Poniatowskiego, co mogło negatywnie wpłynąć na czasy osób startujących z tyłu stawki – powiedział Cezary Miksa, Corporate Manager, Asseco Poland. Pomimo to wszystkim zawodnikom Asseco Active Team osiągnąć rewelacyjne wyniki. W Sławka Pruchniewskiego i moim przypadku oznaczało to „życiówki”, więc radość jest jeszcze większa – dodał.

Po raz pierwszy w historii tego wydarzenia, zwycięzcą maratonu został Polak – Artur Kozłowski, osiągając doskonały rezultat – 02:11:54.