Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco największym producentem oprogramowania w Polsce wg „Gazety Finansowej”

Asseco z przychodami w wysokości 16,9 mld zł znalazło się na liście „1000 największych firm w Polsce” przygotowanej przez redakcję „Gazety Finansowej”. Ponadto w minionym roku spółka zanotowała 1,6 mld zł zysku netto, co stanowi drugi pod względem wartości wynik w jej ponad 30-letniej działalności.

Asseco tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w blisko 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 33 tys. osób.

Zawsze powtarzam, że naszą ogromną wartością są ludzie. Mam wielkie szczęście do zaangażowanego zespołu, z którym pracuję. To eksperci, specjaliści rozumiejący naszą misję, a także kulturę organizacyjną. Firmę zakładaliśmy w trzy osoby, dzisiaj jest nas ponad 30 tys. Te 33 lata bardzo nas zmieniły i pokazały, że naprawdę możemy sięgać gwiazd, jednak nie uda się tego zrobić samemu – powiedział Adam Góral.

„1000 Największych Firm w Polsce” to raport ukazujący się na łamach „Gazety Finansowej” od ponad 20 lat. Stanowi podsumowanie historii polskiej przedsiębiorczości i wielu wydarzeń, które wpłynęły na kształt rynku.

Zobacz także