Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna Asseco Active Team na SUSZ TRIATHLON 2019

W dniach 21-23 czerwca 2019 r. odbyły się już po raz 28 zawody triathlonowe w Suszu. Asseco reprezentowała na nich 5. osobowa drużyna AAT. Rywalizowała ona zarówno na dystansie sprinterskim, jak i ½ Iron Mana.

W klasyfikacji generalnej, na dystansie sprinterskim (0,75 km; 20 km; 5 km) najlepsze miejsce zajął Sławomir Pruchniewski, Compensation and Benefits Manager w Asseco Poland. Był on 91, osiągając czas 01:08:34. Natomiast w rywalizacja na ½ Iron Mana (1,9 km; 90 km; 21 km) najszybszy okazał się Andrzej Drabot, Architekt Systemowy, Asseco Poland. Z czasem 04:27:05 zajął on 4 pozycję w swojej kategorii wiekowej oraz 27 w zestawieniu ogólnym.

Dla mnie był to drugi start na ½ Iron Mana w tym roku. Zakończył się sukcesem, ponieważ zająłem 4 miejsce i dodatkowo pobiłem tym samym rekord życiowy. Traktuje te zawody, jako szlifowanie swojej formy przed Mistrzostwami Świata (1/2 IM) w Nicei we Francji, które już 8 września. Zakwalifikowałem się na nie w ubiegłym roku. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że zawodnicy będą się tam ścigać na trasie, którą bardzo często prowadzony jest wyścig kolarski Tour de France. Druga jej część to szybki i kręty zjazd do mety, gdzie trzeba będzie bardzo uważać, aby nie wypaść z wyznaczonej trasy. Przypuszczam, że na niektórych jej odcinkach będzie można rozpędzić się do prędkości 70 km/godz. W związku z tym, w każdym tygodniu wykonuję treningi siłowe na rowerze, aby odpowiednio się przygotować do pokonania tego podjazdu. Dodatkowo w tym roku startuję w zawodach, na których trasa kolarska jest wymagająca, czyli zawody w Płocku, Suszu oraz Gdyni – powiedział Andrzej Drabot.

Asseco Active Team wystartowało w triathlonie w Suszu już po raz piaty. Pierwsza edycja, w której uczestniczyli zawodnicy z AAT była w 2015 roku.

Zobacz także