Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco 3P organizatorem NeurOlimpiady

NeurOlimpiada to zawody, w których zamiast siły mięśni liczy się siła mózgu. Wydarzenie odbyło się 20 maja na Politechnice Rzeszowskiej w ramach Tygodnia Kultury i Nauki Rzeszowskich Juwenaliów. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, które pozwoliły wykazać się kreatywnością, zdolnością logicznego myślenia, wiedzą, refleksem oraz zdolnościami pamięciowymi.

 

Intencją przeprowadzenia NeurOlimpiady było zapoznanie uczestników z metodami ćwiczenia zdolności poznawczych, które mogą przyczynić się do wzrostu wydajności pracy naszego mózgu, a co za tym idzie – pomóc w nauce. Studenci dowiedzieli się między innymi, czym jest efekt Stroopa oraz w jaki sposób zwiększyć swoją kreatywność, a w konkurencji „Jeden ze wszystkich” sprawdzili swoją wiedzę ogólną. Jednym z obszarów był także test wiedzy z dziedziny historii informatyki, który okazał się dużym wyzwaniem nawet dla studentów tego kierunku.

 

Trzech uczestników z najwyższą liczbą punktów, uzyskanych ze wszystkich dziewięciu konkurencji, zostało laureatami NeuroOlimpiady i otrzymało nagrody specjalne. Ponadto zwycięzcy każdej z konkurencji otrzymali dodatkowe nagrody –  powiedziała Justyna Ranicka z Działu Personalnego Asseco Poland. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony uczestników, więc planujemy kolejne spotkania w innych miastach – dodała.

 

Zobacz także