Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Klienci Asseco w czołówce najefektywniejszych banków spółdzielczych

Sektor bankowości spółdzielczej rozwija się bardzo dynamicznie i potrzebuje nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej, które odbyło się 23-24 maja w Warszawie stanowi platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarze nowych technologii, jak również okazję do nagrodzenia banków, wyróżniających się swoją efektywnością. Wśród laureatów znalazło się 5 klientów Asseco.

 

W forum uczestniczyli prezesi i wiceprezesi, dyrektorzy oraz naczelnicy banków spółdzielczych, jak również przedstawiciele firm z nimi współpracujących. Wśród nich znalazł się Zbigniew Pomianek, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland, który dodatkowo wziął udział w panelu poświęconym dyrektywie PSD2, która była jednym z głównych tematów tegorocznego spotkania. W swojej wypowiedzi wskazał na korzyści dla banków, które wprowadzi to postanowienie.

 

W naszej bankowości internetowej dzięki PSD2 będziemy mogli udostępnić informacje o rachunkach, które klient ma w innych bankach – powiedział Zbigniew Pomianek.

 

Konferencja zakończyła się uroczystą galą, podczas której nagrodzono laureatów tegorocznego Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze 2017”. Wśród laureatów znalazło się 5 klientów Asseco, z czego dwóch: Bank Spółdzielczy w Brodnicy oraz Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej zajęło 1. miejsca w swoich kategoriach.

 

Zobacz także