Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Czy istnieje szybka recepta na tworzenie aplikacji mobilnych?

Studenci programu ambasadorskiego Asseco 3P rozpoczęli cykl warsztatów „Xamarin.Forms – szybka recepta na aplikacje”. Pierwszy z nich odbył się 27 listopada na Politechnice Rzeszowskiej. Wydarzenie jest organizowane przez partnerów 3P we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Informatyków KOD oraz Rzeszowską Grupa .NET zrzeszająca pasjonatów IT.

 

Podczas warsztatów studenci będą mogli zdobyć cenne informacje m.in. w jaki sposób stworzyć modele bazodanowe, a także jak korzystać z danych zapisanych w JSON – JavaScript Object Notation. Jest to jest jeden z najpopularniejszych formatów wymiany danych w internecie. Kurs obejmie również tworzenie prostych interfejsów graficznych za pomocą platformy Xamarina, która służy do tworzenia aplikacji mobilnych.

 

Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwania. Na spotkaniu pojawiło się ponad 70 osób. Na pierwszych zajęciach studenci oswoili się ze środowiskiem Visual Studio, poznali podstawy technologii Xamarin i rozpoczęli tworzenie swojej pierwszej aplikacji mobilnej korzystając z tej platformy. Dodatkowo wszyscy mogli wziąć udział w konkursie, polegającym na udzieleniu odpowiedzi na pytania, związanymi z tematyką spotkania. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród studentów. Mam nadzieję, że będzie to początek owocnej współpracy – powiedział Jakub Szatkowski, Partner Asseco 3P.

 

Kurs obejmuje sześć cotygodniowych spotkań i jest prowadzony przez partnera Asseco 3P, Jakuba Szatkowskiego wraz z członkami Studenckiego Koła Naukowego Informatyków KOD.

 

Zobacz także