Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Finał 1 edycji kursu „Xamarin.Forms – szybka recepta na aplikacje”

W dniu 15 stycznia odbyło się ostanie spotkanie w ramach kursu „Xamarin.Forms – szybka recepta na aplikacje”, który został przeprowadzony przez Partnerów Asseco 3P we współpracy ze studentami Politechniki Rzeszowskiej. Warsztaty odbywały się regularnie od 27 listopada 2017 r. i cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Wzięło w nich udział ponad 60 uczestników.

Jednym z pomysłodawców cyklu „Xamarin.Foms” był partner programu Asseco 3P, a zarazem student II roku Informatyki – Jakub Szatkowski.

Podczas kursu wspólnie z uczestnikami tworzyliśmy prosty program pozwalający ustawiać przypomnienia i notatki, który właściwie każdy mógłby używać na swoim smartfonie. Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zrealizować podobne inicjatywy – powiedział Jakub Szatkowski.

 

Nigdy wcześniej nie miałem styczności z technologią Xamarin, a na kursie dowiedziałem się jak działają różne mechanizmy w praktyce i w jaki sposób można szybko tworzyć aplikacje mobilne. Myślę, że takie doświadczenie znacznie ułatwi mi dalszy rozwój w tym kierunku. Wartością dodaną do kursu jest dla mnie także certyfikat wystawiony przez Asseco, współorganizatora warsztatów – powiedział Konrad Chłędowski, uczestnik kursu, student informatyki na Politechnice Rzeszowskiej.

Kurs „Xamarin.Forms – szybka recepta na aplikacje” został zorganizowany w ramach współpracy Asseco ze Studenckim Kołem Naukowym Informatyków KOD oraz Rzeszowską Grupa .NET. Studenci, którzy brali udział we wszystkich spotkaniach, otrzymali na zakończenie certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Powiązany materiał

Zobacz także