Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Geek Week z udziałem Asseco

Pod koniec października w ramach „Geek Week – tygodnia wiedzy” przedstawiciele Asseco wzięli udział w konferencji INnovation Technology oraz poprowadzili warsztaty. Organizatorem wydarzenia była Politechnika Rzeszowska.

 

Podczas Geek Week, Paweł Wadyl, Programista w Pionie Banków Komercyjnych wystąpił z prezentacją pt. „By twój kod był GIT”, która przyciągnęła mnóstwo studentów. Natomiast Magdalena Rynasiewicz, Starszy Programista z Asseco, poprowadziła m.in. warsztat z tego, jak tworzyć szybko aplikacje web w Javie z użyciem technologii Spring Boot.

 

Poziom wiedzy uczestników przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Wszystkie zadania były wykonywane przez nich samodzielnie, oczywiście z moim merytorycznym wsparciem – powiedziała Magdalena Rynasiewicz, Starszy Programista, Asseco.

 

Geek Week to inicjatywa Politechniki Rzeszowskiej skierowana do miłośników branży IT. Ma na celu zachęcenie ich do dalszego kształtowania zainteresowań technicznych i informatycznych. Myślę, że takie spotkania są świetnym pomysłem skierowanym do młodych osób. Pozwalają zdobyć praktyczne umiejętności, a także dają szansę na spotkanie z ekspertami i wymianę wiedzy – powiedział Jakub Szatkowski, Parter 3P, Asseco.

 

Tydzień wiedzy – Geek Week jest organizowany przez Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Studenckie Koło Naukowe Informatyków KOD. Głównym partnerem tegorocznego wydarzenia było Asseco.

 

Zobacz także