Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Zagraniczna szkoła, polski pracodawca

Według badania przeprowadzonego przez Boston Consulting Club aż 83 proc. Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii chciałoby po uzyskaniu dyplomu wrócić do kraju. O wynikach ankiety dyskutowali uczestnicy debaty „Ucz się za granicą, pracuj na Wisłą”, zorganizowanej przez BCG i Puls Biznesu. W rozmowie wziął udział, m.in. Adam Góral, prezes Asseco Poland; Tadeusz Kościński, podeskretarz stanu w Ministerstwie Finansów; Tomasz Bogus, prezes BGŻ PNB Pariba; Małgorzata Balter, wiceprezes Alior Banku oraz Adam Niewiński wiceprezes Banku Pekao. Rozmawiali m.in. o tym, czy polscy absolwenci zagranicznych uczelni są wartościowymi kandydatami do współpracy dla polskich firm oraz co krajowi pracodawcy mogą im zaoferować.

 

Dobrze, jeśli młodzi ludzie mają wybór i dylemat, czy wracać, czy pracować za granicą. Jeżeli mamy dla nich ciekawą ofertę w kraju, to warto ich tutaj ściągać – powiedział Adam Góral. Z drugiej strony potrzebujemy też ludzi za granicą. Chcemy wiązać się z polskimi profesjonalistami, którzy tam już są i proponować im wspólne przedsięwzięcia – dodał.

 

Pełna relacja z debaty pod linkiem: http://wideo.pb.pl/najnowsze/1056/wywiady-z-uczestnikami-debaty-ucz-sie-za-granica-pracuj-nad-wisla/?a=1

Zobacz także