Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco kolejny rok z rzędu Międzynarodowym Czempionem

Asseco ponownie wygrało w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” w kategorii „Inwestor – duże przedsiębiorstwa”. Według organizatorów rankingu, dziennika Puls Biznesu i PwC, Asseco było bezkonkurencyjne wśród dużych firm zajmujących się inwestycjami zagranicznymi.

Jesteśmy firmą, która stale dba o swój globalny rozwój. Nie zapominamy jednak, że motorem wzrostu jest skuteczne działanie na lokalnych rynkach. Dlatego od wielu lat prowadzimy aktywną politykę akwizycyjną, której celem jest nie tylko ekspansja geograficzna, ale też zwiększanie naszych kompetencji sektorowych. Pojawiając się w nowym kraju korzystamy z wiedzy i praktyki lokalnych specjalistów, a to w połączeniu z naszym międzynarodowym doświadczeniem umożliwia realizację największych projektów – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

Asseco jest liderem cyfryzacji w Polsce* i największą firmą IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Firma jest obecna w 60 krajach na całym świecie i zatrudnia ok. 29 tys. osób. Rozwija się organicznie, jak i poprzez akwizycje, których od 2004 roku dokonała ponad 110. Spółki Asseco notowane się na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, NASDAQ i Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie.

*wg raportu Computerworld TOP200 za 2020 r.

Czempion-Asseco

Zobacz także