Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak się żyje w świecie smart?

Pandemia przyspieszyła rozwój cyfryzacji, a tempo digitalizacji stale rośnie. Kolejne zmiany będą już efektem kuli śnieżnej. Przedsiębiorcy doskonale to rozumieją i szukają sposobu na wpasowanie się w szybko zmieniającą się rzeczywistość. O tym, jak nam się żyje, pracuje i prowadzi biznesy w świecie smart rozmawiali uczestnicy debaty „Pulsu Biznesu”, w tym Andrzej Dopierała, Prezes Asseco Data Systems i Wiceprezes Asseco Poland.  Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Cyfrowa transformacja”, którego Asseco było partnerem.

Dziś trudno wyobrazić sobie skuteczną komunikację z klientami, spełnianie ich oczekiwań, realizację dostaw czy promowanie firm bez wykorzystania narzędzi cyfrowych, takich jak np. podpis elektroniczny. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw działających wyłącznie w cyberprzestrzeni, ale także tradycyjnych biznesów – powiedział Andrzej Dopierała.

Cyfryzacji podlegają nie tylko sposoby prowadzenia biznesu, ale również otaczające nas przestrzenie miejskie. Asseco, będą liderem cyfryzacji w Polsce, jest jednym z kreatorów zmian w obszarze smart city.

Niedawno w Rzeszowie uruchomiliśmy inteligentny system parkowania. Centrum miasta monitorowane jest kamerami, na podstawie obrazu wychwytujemy wolne miejsca do parkowania. W grę wchodzą nie tylko wydzielone parkingi, ale także miejsca przy chodnikach. Dane udostępniamy na bieżąco w aplikacji mobilnej – wyjaśnił ekspert Asseco.

Pełna relacja z debaty „Życie w świecie smart” ukazała się w dzienniku „Puls Biznesu” w dniu 31.01.2022 r.

Zobacz także