Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Gospodarka potrzebuje giełdy

Ponad 200 osób, w tym ekonomiści, przedstawiciele domów maklerskich oraz administracji publicznej, wzięło udział XVI Konferencji Izby Domów Maklerskich, która odbyła się w pierwszy weekend marca w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnicy rozmawiali, m.in. o tym, jak rynek kapitałowy może wesprzeć polską gospodarkę. Patronat Honorowy nad konferencją objęli Mateusz Morawiecki, Wicepremier i Minister Rozwoju; Ministerstwo Skarbu Państwa oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

 

Bez silnego rynku kapitałowego niemożliwy jest rozwój polskich przedsiębiorstw – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland, który wziął udział w panelu dyskusyjnym. Nie byłoby Asseco Poland gdybym nie miał pod ręką polskiej giełdy. Dzięki kapitałowi pozyskanemu na GPW moja firma działa w skali globalnej. Rynek kapitałowy to możliwość budowy dużych firm – dodał.

 

Konferencja Izby Domów Maklerskich to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży papierów wartościowych w Polsce z udziałem najważniejszych ekspertów rynku kapitałowego. Tegoroczna konferencja była wydarzeniem szczególnym, ponieważ odbyła się w roku obchodów 25-lecia rynku kapitałowego w Polsce a także 20-lecia działalności Izby Domów Maklerskich.

Zobacz także