Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Weekend migracyjny – największe wyzwania

Z jednej strony kilkadziesiąt systemów, z których pobierane są dane, z drugiej strony kolejne kilkadziesiąt systemów, do których te dane muszą być wpasowane. Pośrodku silnik migracyjny, obsługiwany przez IT, ale również kilkaset osób, które mają do zrealizowania 2000 zadań, a to wszystko w ciągu jednej nocy. Tak w uproszczeniu wyglądał weekend migracyjny, który odbył się pomiędzy Bankiem Pekao i Idea Bankiem. O narzędziu wykorzystanym w tym projekcie opowiedział Marcin Inkielman, Project Manager, Asseco Business Consulting.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki naszemu narzędziu Asseco Migration Platform, które służy do tego, żeby takie procesy można było w prosty i sprawny sposób przeprowadzić – powiedział Marcin Inkielman. System składa się z konsoli i systemu, który steruje silnikiem migracyjnym i rekoncyliacyjnym. Konsola służy nie tylko do tego, żeby sterować narzędziami, ale również monitorować proces, pokazywać statystyki, przedstawiać narzędzia oraz raporty, które pozwalają na podejmowanie decyzji biznesowych. Zapewnia również komunikację pomiędzy użytkownikami – dodał.

Zobacz także