Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

W jakim celu powstało Asseco Migration Platform?

Celem Asseco było stworzenie reużywalnego, parametryzowalnego rozwiązania, które umożliwiłoby łatwą i szybką konstrukcję transformacji danych. Jego podstawowym mechanizmem są silniki do realizacji wszystkich podstawowych zadań potrzebnych w trakcie migracji, takich jak import plików wejściowych, transformacja danych, eksport plików docelowych czy szereg różnych raportów.

Z czasem trwania projektu rozbudowaliśmy te główne funkcjonalności o setki dodatkowych drobnych funkcji, realizujących najczęściej powtarzalne zadania, używane w wielu miejscach, które można było łatwo wykorzystać przez parametryzacje – powiedział Paweł Matuszak, Programista, Asseco Business Consulting.

Asseco Migration Platform to trzy zintegrowane ze sobą aplikacje: parametryzowany silnik migracyjny, odpowiedzialny za onlineową transformację danych; silnik rekoncyliacyjny realizujący procedury kontrolne na każdym z etapów migracji, od ekstrakcji z systemów źródłowych aż po ładowanie do systemów docelowych oraz konsola migracyjna, stanowiąca interfejs graficzny operatora silników i uczestników migracji.

Zobacz także