Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Świąteczne rowery od Asseco

Mikołaj dał w tym roku podopiecznym Zespołu Szkół Specjalnych nr 100 w Warszawie jasny sygnał, że to będzie aktywny rok. Znaleźli oni bowiem pod choinką rowery i hulajnogi. Sprzęt udało się zakupić dzięki świątecznej akcji pracowników Asseco – „Pomagamy”.

 

W skład ośrodka wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczniowie to 82 dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 21 lat. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym (zespołem Downa, autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną). W ramach charytatywnej akcji Asseco – „Pomagamy” udało się dla nich zakupić 4 rowery trójkołowe, 3 hulajnogi na gumowych kołach, 1 rower biegowy (dla najmłodszych uczniów, którzy nie potrafią jeszcze kręcić pedałami) oraz kaski.

 

Radość uczniów i ich rodziców z nowych rowerów i hulajnóg, które otrzymali podczas uroczystej Wigilii, była ogromna – powiedziała Maria Brzezińska, Starszy Specjalista ds. Wdrożeń w Asseco Poland i koordynatorka akcji. Umiejętność jazdy na rowerze daje bowiem możliwość organizowania wycieczek i wypraw rowerowych. W przypadku dzieci niepełnosprawnych intelektualnie jest to szczególnie istotne, gdyż uczą się one przez bezpośrednie poznanie – dodała.

 

http://pomagamy.asseco.com/

Zobacz także