Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco CBP w SGB-Bank S.A.

Klienci Banków Spółdzielczych SGB mogą już korzystać z prawdopodobnie jedynej na rynku e-bankowości, w której sami budują swój bank. Jest to możliwe dzięki systemowi bankowości internetowej Asseco Customer Banking Platform (Asseco CBP), w którym została wykorzystana, m.in. koncepcja miniaplikacji oraz technologia RWD.

 

Od początku grudnia system działa w kilkunastu bankach spółdzielczych, które korzystają ze wspólnego zintegrowanego rozwiązania zrzeszeniowego SGB24. Rzeszowska spółka opracowała Asseco CBP, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i uwzględniając indywidualne preferencje i potrzeby użytkowników, zwłaszcza bankowości internetowej.

 

System jest innowacyjny i responsywny, co oznacza że klient banku ma z nim takie samo doświadczenie, niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzysta. Pozwala bankowi na bezpośredni kontakt z klientem i prezentację oferty. To rozwiązanie profilowane nie tylko dla klienta detalicznego ale również sektora MŚP – powiedział Andrzej Nowakowski, Dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych, Asseco Poland.

 

Rozwiązanie wykorzystuje technologię RWD (Responsive Web Design), to znaczy, że obsługa systemu  na smartfonie, tablecie czy laptopie jest taka sama . Dzięki specjalnemu butikowi z miniaplikacjami klienci banku  sami decydują, co jest im potrzebne i z czego chcą korzystać w danej chwili.

 

 

Dodatkowe informacje o projekcie na it.wnp.pl

 

http://cbp.asseco.com/home

Zobacz także