Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Podsumowanie czwartej edycji Asseco 3P

4. edycja programu Asseco 3P – Polish Programmers Project już za nami. Nadszedł więc czas na telegraficzny skrót działań jakie realizowali ambasadorzy. W tej edycji naprawdę dużo się działo! Program ambasadorski rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku i objął swoim zasięgiem 9 miast, między innymi Warszawę, Rzeszów, Katowice, Gdynię i Bydgoszcz. Zespół złożony z 14 partnerów 3P, uczących się na najlepszych wydziałach technicznych w kraju z zapałem rozpoczął promocję Asseco wśród studentów.

 

Jako pierwsze, zostały przeprowadzone prelekcje w kołach naukowych, podczas których partnerzy przedstawiali zasady działania programu 3P. Następnie przyszedł czas na realizację jesiennej akcji pod hasłem „Informatyka strasznie ciekawa”, która miała na celu zwiększenie świadomości firmy na uczelniach. Partnerzy aktywnie wspierali także nasze koleżanki i kolegów podczas jesiennych targów pracy. Bardzo dobrze odebranym pomysłem przez studentów było zorganizowanie przed sesją zimową specjalnych stref doładowania, gdzie studenci mogli dodać sobie energii odpoczywając na leżakach od Asseco.

 

W międzyczasie partnerzy 3P budowali relacje z przedstawicielami organizacji studenckich oraz prowadzili prelekcje merytoryczne na swoich wydziałach. Studenci mieli szansę wziąć udział w warsztatach live codingu, .NET, oraz Scrumu. Został zorganizowany również cykl autorskich wydarzeń, takich jak Neuroolmpiada, gdzie zamiast siły mięśni można było sprawdzić siłę swojego umysłu. Natomiast podczas akcji pod nazwą „Check Yourself Before Wreck Yourself” studenci przekonali się, że proces rekrutacyjny to nic strasznego.

 

3P wspierało również Całkonalia na Politechnice Warszawskiej, akcję krwiodawstwa na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Forum Organizacji Kół Naukowych Politechniki Gdańskiej oraz konferencję Something About IT Security na Politechnice Rzeszowskiej. Ostatnim z wydarzeń minionej edycji był kurs naukowy organizowany przez BEST Gdańsk. Asseco było jednym z jego partnerów. Studenci z 17. państw odwiedzili gdyński oddział firmy i wzieli udział w warsztatach dotyczących aplikacji mobilnych dla biur maklerskich i inwestorów, poprowadzonych przez Marcina Zaniewicza z Zespołu Strategii i Marketingu Produktów.

 

To był rok pełen wyzwań, cennych lekcji oraz licznych sukcesów. Aktualnie trwa rekrutacji do 5. edycji programu Asseco 3P, która ruszy już w październiku. Planujemy działać aktywnie z jeszcze większą siłą, więc na pewno jeszcze przeczytacie o dokonaniach Partnerów Asseco 3P – powiedziała Justyna Ranicka z Zespołu Rekrutacji.

 

Aktualnie szukamy partnerów 3P do oddziałów w Warszawie i Bydgoszczy.

 

Poleć nas swoim znajomym, szczegóły znajdziesz na stronie praca.asseco.com

Zobacz także