Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Warszawskie Dni Informatyki z Asseco

Java, SQL, dane testowe oraz metody zapobiegania nadużyciom finansowym, to tylko wybrane tematy poruszone podczas Warszawskich Dni Informatyki (WDI), które odbyły się w dniach 27-28 marca na Politechnice Warszawskiej. Asseco kolejny rok z rzędu było diamentowym sponsorem targów.

WDI rozpoczęło wystąpienie „Duże transformacje IT – Praktyczne wnioski na podstawie największego projektu IT polskiego Telco ostatnich 10 lat”, które wygłosili Marcin Dubyk, Menedżer Projektu i Rafał Rycerz, Młodszy Kierownik Projektu z Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco.

Projekt Wyrocznia2 jest realizowany we współpracy z naszym azjatyckim partnerem Huawei dla Grupy Polsat Cyfrowy. Jego głównym celem jest stworzenie zintegrowanego środowiska do zarządzania wszystkimi usługami, jakie może posiadać klient: TV, telefonia, internet, energia. W tym projekcie Asseco odpowiada za modyfikację około 100 systemów głównie z domeny TV, CallCenter, Energii czy Integracji. Muszą one współpracować z komponentami dostarczonymi przez partnera np. z Bilingiem czy CRMem – powiedział Marcin Dubyk.

Pierwszego dnia uczestnicy mogli również wziąć udział w prelekcji „Więcej niż Java, Spring i Hibernate razem wzięte”, którą poprowadził Gabriel Kurzac, Kierownik Produktu z Pionu Rolnictwo oraz dowiedzieć się więcej o danych testowych podczas wystąpienia Przemysława Sochy, Starszego Projektanta w Pionie Rolnictwo.

Podczas WDI swoje wystąpienia miał także Włodzimierz Kozłowski, który poruszył temat wykorzystania SQL w technologiach Big Data. Natomiast w trakcie warsztatów Edyty Zdziarskiej, Eksperta, Analityka z Pionu Business Intelligence uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o skutecznych metodach zapobiegania nadużyciom finansowym.

WDI to, organizowane od 8 lat, największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie studentów, profesjonalistów i ekspertów IT. Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło tłumy studentów, zarówno na część konferencyjną, jak i na towarzyszącą wydarzeniu Giełdę Pracy IT.

Zobacz także