Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystartowało w V Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich

Zawodnicy z Asseco Active Team wzięli udział w V Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich (DFBG) w Lądku Zdroju, który odbył się w dniach 20-23 lipca. Reprezentowali nas ultramaratończycy – Dawid Drabik oraz Ireneusz Wojtkowski z Pionu Telekomunikacji i Mediów.

 

Zawodnicy wystartowali w biegu K-B-L na dystansie 110 km, z przewyższeniem ponad 3600 m. Najlepszy wynik osiągnął Dawid Drabik, zajmując 11. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3. w kategorii M30 z czasem 13:24:03. Natomiast Ireneusz Wojtkowski znalazł się na 131. pozycji w klasyfikacji ogólnej oraz 7. w kategorii M50, osiągając czas 19:26:01. Dla obu zawodników była to już kolejna edycja, w której uczestniczyli.

 

To był mój drugi start. Dwa lata temu obiegłem Kotlinę Kłodzką od południa, trasą z Lądka Zdrój do Kudowy (Super Trail – 130km). W tym roku postanowiłem przebiec góry zamykające Kotlinę od północy (trasa K-B-L, 110km). Trasa nie jest trudna technicznie, ale nadrabia klimatem przygody – większość czasu biegnie się w nocy. Polecam przejście przez labirynt Szczelińca Wielkiego w ciemności — powiedział Dawid Drabik

 

Natomiast dla Ireneusza była to już 4. edycja Festiwalu, w której brał udział. Duża liczba dystansów do wyboru (7), malownicza trasa, bardzo dobra organizacja to główne atuty zawodów, które podkreślił.

 

W moim przypadku był to już czwarty start w Festiwalu. Chętnie tam wracam dla świetnej atmosfery zawodów oraz pięknych okolic. W poprzednich latach trzykrotnie brałem udział w Złotym Maratonie (na dystansie ok. 45km). Tym razem postanowiłem się zmierzyć z biegiem nieco bardziej wymagającym. Festiwal jest świetnie zorganizowany i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – powiedział Ireneusz Wojtkowski.

 

Obu naszym ultramaratończykom gratulujemy wyników życząc udanych startów w kolejnej edycji Festiwalu.

Zobacz także