Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Paczka niespodzianek dla „Dzieci Ulicy”

W 5 biurach Asseco pracownicy zorganizowali zbiórkę rzeczy dla dzieci z Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach. Wyniki akcji przerosły najśmielsze oczekiwania inicjatorów. Udało się zebrać olbrzymią ilość ubrań, obuwia i środków czystości, z których część zostanie rozdysponowana przed Świętami Wielkanocnymi, a reszta będzie wykorzystywana w ciągu roku.

 

Sama segregacja darów przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Centrum Misji Ewangelizacji w Dzięgielowie trwała 2 dni – powiedziała Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży w Asseco, zaangażowana w akcję. Obecnie trwa dystrybucja ubrań i środków czystości. W tym tygodniu na świetlice trafiły ubrania dla dzieci w wieku 6-10 lat. Ponadto wraz z pracownikami OSP zamierzamy rozwieść odzież po domach osób objętych wsparciem ośrodka, ponieważ wśród zebranych darów jest odzież dla dorosłych i niemowląt – dodała.

 

Dzieci objęte programem „Dzieci Ulicy”, którego inicjatorem jest OSP w Gliwicach uzyskały również od Asseco 15 tys. zł wsparcia w ramach akcji charytatywnej – „Pomagamy”. Za pozyskane środki placówka we współpracy z pracownikami Asseco zamierza m.in. zorganizować Dzień Sportu,  wycieczkę do Centrum Nauki Koperni k w Warszawie oraz zakupić sprzęt sportowy oraz artykuły na zajęcia plastyczne i muzyczne.

 

Program „Dzieci Ulicy” opiera się na pracy pedagogów ulicy (streetworkeórw), którzy docierają do dzieci znajdujących się w skrajnie trudnej sytuacji życiowej. Jego celem jest zmniejszenie marginalizacji społecznej uczestników oraz zwiększenie ich szans na prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie, poprzez udział w szeregu zajęć świetlicowych.

Zobacz także