Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco najlepszą spółką roku z indeksu WIG20

Asseco zostało wyróżnione przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet” m.in. za rekordowe wyniki w 2014 roku i otrzymało nagrodę Byka i Niedźwiedzia. Statuetka jest przyznawana firmom, które stanowią elitę polskiego rynku kapitałowego.

 

Parkiet już po raz 21. wyróżnił najlepsze spółki, instytucje i menedżerów. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 marca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych laureaci zostali uhonorowani statuetkami Byka i Niedźwiedzia.

 

Asseco zostało wyróżnione za zapewnienie akcjonariuszom najwyższej stopy zwrotu w ramach indeksu (z dywidendą niemal 18 proc.) oraz znaczną poprawę wyników finansowych, którą umożliwiła przede wszystkim międzynarodowa ekspansja firmy. Rok 2014 Grupa Asseco zakończyła rekordowym poziomem sprzedaży i poprawą kluczowych wskaźników finansowych. Przychody Grupy wzrosły o ponad 450 mln zł w stosunku do roku poprzedniego (wzrost o 8%) i wyniosły najwięcej w jej historii – ponad 6,2 mld zł. Skalę sukcesu podkreśla fakt, że miniony rok nie był korzystny dla inwestorów, gdyż WIG zyskał zaledwie 0,3 proc.

 

Jestem dumny z osiągnięć Asseco, ale nie byłoby Asseco, gdyby nie było polskiego rynku kapitałowego, gdyby nie było polskiej giełdy – powiedział Adam Góral, Prezes Asseco Poland.

 

O przyznaniu nagrody zdecydowała kapituła konkursu, która przy wyborze laureatów kierowała się uzyskanymi wynikami oraz stosowaniem przez nich najwyższych standardów korporacyjnych.

 

Fot.: Grzegorz Szymański

Zobacz także