Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Oddech dla hospicjum Św. Wawrzyńca

Złapać oddech, przecież to takie proste. Są jednak choroby, które sprawiają, że człowiek nie może normalnie oddychać. Pomaga mu w tym specjalistyczny sprzęt, często stacjonarny, a więc uniemożliwiający pacjentowi opuszczenie własnego łóżka. Są już jednak dostępne nowoczesne aparaty, z którymi można swobodnie się przemieszczać. Asseco Poland sfinansowało 2 takie urządzenia dla Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni.

 

W ramach akcji charytatywnej „Pomagamy”, Asseco wsparło Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni. Firma przekazała 36 tys. zł na zakup 2 przenośnych koncentratorów tlenu. Sprzęt pozwoli pacjentom opuszczać ośrodek, co jest szczególnie istotne dla chorych dzieci.

 

Dotychczas dla wielu podopiecznych cały ich świat zamykał się w czterech ścianach hospicjum. Chcieliśmy to zmienić, umożliwić im wyjście na spacer czy wyjazd na weekend do rodzinnego domu – powiedziała Anna Wawrzyniak, analityk w Asseco Poland i koordynatorka akcji.  Potrzebne były jednak odpowiednie fundusze. Udało się je pozyskać dzięki dorocznej akcji pracowników naszej firmy „Pomagamy” – dodała.

 

Koncentratory tlenu, to nie jedyne wsparcie, jakie otrzymał ośrodek. Wśród pracowników gdyńskiego biura firmy została przeprowadzona świąteczna zbiórka pieniędzy. W ten sposób udało się pozyskać 1260 zł, za które zakupiono produkty żywnościowe dla pacjentów.

 

Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni powstało w 1987 r. Swoją opieką obejmuje osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny.

hospicjum św. Wawrzyńca

Fot.:  Tomasz Zasiński

Zobacz także