Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Nowa wirówka w „Słoneczku”

Asseco, w ramach akcji charytatywnej Asseco – „Pomagamy”, sfinansowało zakup nowej wirówki do masażu kończyn dolnych dla Domu Pomocy Społecznej „Słoneczko”. W placówce przebywa obecnie 56 osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo.

 

Wirówka do masażu kończyn dolnych to sprzęt rehabilitacyjny, niezbędny do usprawniania dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Urządzenie przygotowuje pacjentów do dalszych ćwiczeń. Ciepła woda, jaką stosuje się podczas zabiegu z jednoczesnym masażem wirowym, ma duży wpływ na ich przebieg. Dzieci są wtedy rozluźnione i zrelaksowane, a sam zabieg sprawia im ogromną przyjemność. Zabieg wykonywany w wirówce jest świetną zachętą oraz motywacją do niełatwego i często bolesnego dla pacjenta procesu rehabilitacyjnego.

 

Na początku planowaliśmy zakup samej wirówki – powiedziała Marzena Zielińska, Starszy Specjalista ds. Marketingu w Asseco Poland, koordynator projektu. Asseco przekazało jednak na rzecz placówki 15 tys. zł, dzięki czemu udało nam się sfinansować dodatkowe wyposażenie – dodała.

 

Placówka zakupiła jeszcze podnośnik, umożliwiający komfortową opiekę nad pacjentami leżącymi, dla których kąpiel stała się teraz prawdziwą przyjemnością. Ponadto mogą oni korzystać z poduch rehabilitacyjnych, które służą jako siedziska i leżyska w sali telewizyjnej oraz terapeutycznej.

Zobacz także