Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak motywować pracowników w branży IT

Eksperci branży HR zgodnie przyznają, że już nie tylko pozyskanie, ale utrzymanie wartościowych pracowników jest dziś poważnym wyzwaniem w niemal każdej branży. Dynamiczny rynek IT jest pod tym względem szczególnie wymagający. Pracodawcy prześcigają się w oferowaniu kandydatom jak najlepszych warunków tymczasem okazuje się, że trudniejsza może się okazać skuteczna motywacja do pracy, która pozwoli na obopólną, satysfakcjonującą współpracę przez długie lata. Więcej na ten temat mówi – Michał Florys, ekspert Pionu Systemów Zarządzania Kapitałem Ludzkim, Asseco Data Systems w artykule dla miesięcznika Computerworld.

Branża IT przyciąga najtęższe umysły. Rekrutacja pozwala na selekcję z rynku najlepszych z najlepszych. Niestety po podpisaniu umowy, nowy pracownik nierzadko trafia do zespołu odseparowanego od reszty organizacji na tyle skutecznie, że trudno mu złapać sens tego, co się tu robi. Zatrudniamy więc myślących ludzi, którym nie pozwalamy myśleć. – mówi Michał Florys, ekspert Pionu Systemów Zarządzania Kapitałem Ludzkim, Asseco Data Systems.

Pełen artykuł

Zobacz także