Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Podpis elektroniczny Asseco wsparł unikalny projekt muzealniczy

Zbiory Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie powiększą się o kolekcję prawie 900 eksponatów niemieckiego muzeum w Wald-Michelbach. Umowę pomiędzy jego właścicielem, a Miastem Szczecin została poprzedziła elektroniczna procedura przetargowa, w której wykorzystano e-podpis dostarczony przez Asseco Data Systems.  

Do Szczecina „wraca” blisko tysiąc przedmiotów wykonanych przed II wojną światową w fabryce Stoewer. Wśród nich są samochody (szczecińska fabryka była trzecim w Europie producentem aut), maszyny do szycia, maszyny do pisania, rowery. Fabryka przestała funkcjonować w 1945 roku, a kolekcja jej wytworów trafiła do prywatnego niemieckiego muzeum Manfrieda Bauera w niemieckiej Hesji, który po latach zdecydował się przekazać ją szczecińskiemu muzeum.

Podpisanie umowy poprzedzone było procedurą przetargową, która prowadzona była w postaci elektronicznej i  wymagała podpisania dokumentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Właściciel sprzedawanych eksponatów zdecydował się na współpracę z Certum – szczecińskim Centrum Certyfikacji należącym do Asseco Data Systems.

„Podpis elektroniczny jest niezbędny do udziału w zamówieniu publicznym. Wszelkie formalności związane z jego uzyskaniem przez Pana Mainfrieda Bauera oraz elektroniczne podpisanie dokumentów niezbędnych w tym przedsięwzięciu udało się przeprowadzić w ciągu jednego dnia. Już następnego  dnia możliwe było podpisanie umowy kupna kolekcji przez Muzeum Techniki i Komunikacji „– powiedziała Paulina Dzwonkowska, Account Manager w Pionie Usług Bezpieczeństwa i Zaufania Asseco Data Systems.

Zobacz także