Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Otwarty Turniej Szachowy Asseco Data Systems

Z okazji 595. Urodzin Miasta Łodzi pracownicy łódzkiego biura Asseco Data Systems we współpracy z łódzką Szkołą Szachową „Krzyś” zorganizowali Otwarty Turniej Szachowy. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowało ponad 120 osób!

Turniej otworzył Wiceprezes Asseco Data Systems Robert Kobylański. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, w tempie 10minut i 5 sekund. W szachowych zmaganiach zmierzyli się ze sobą zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych:

  • I grupa do 10 lat ( U 10)
  • II grupa od 10 do 16 lat ( U 16)
  • III grupa powyżej 16 lat ( OPEN)

Po trwających prawie 5 godzin rozgrywkach, przyznano 5 nagród w każdej z kategorii oraz dodatkowo nagrodę dla najlepszej kobiety w kategorii.

Oprócz samych zawodów, w specjalnie przygotowanym mini-muzeum można było podziwiać elementy elektronicznych maszyn cyfrowych z poprzedniej epoki oraz wysłuchać prezentacji na temat silników szachowych i wpływu technologii informatycznej na rozwój tej dyscypliny. Na wystawie znalazło się kilka perełek z lat 70-tych i 80-tych, m.in. wciąż działający stary „PeCet”, na którym można było zagrać w jedną z pierwszych wersji gry MARIO.

Zobacz także