Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Drużyna AAT wystartowała w biegu Mikołajów!

Drużyna Asseco Active Team wzięła udział w 15 edycji Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów, który odbył się 3 grudnia w Toruniu. Zawodnicy wystartowali na trzech dystansach: 5, 10 i 21 km. Najlepsi okazali się: Marian Ćwikliński, Ekspert Architekt (5km, 00:28:54), Łukasz Brzezinski, Młodszy Administrator (10 km, 00:49:19), którzy reprezentowali Pion Energetyki i Gazownictwa oraz Wojciech Wrzesień, Dyrektor Centrum Zysków z Pionu Telekomunikacji i Mediów (21 km, 01:27:34).

 

W doborowym towarzystwie mogliśmy wszyscy ponownie wystartować w czerwonej fali Mikołajów biegnących przez toruńską starówkę, a następnie podziwiać bardziej odległe zakątki tego miasta. Trasa półmaratonu była bardzo urozmaicona. Odcinek biegnący w lesie był wymagający, ale właśnie dlatego bieganie tam jest tak przyjemne. Pogoda dopisała, towarzystwo AAT oraz inni współbiegacze również, niektóre ich przebrania były naprawdę niesamowite – powiedział Grzegorz Raciborski, Asseco.

 

Festiwal jest w środowisku biegaczy uważany za imprezę kończącą sezon startów. Ma także wyjątkową, świąteczną oprawę. Trasa oraz termin rozgrywania biegu nie sprzyjają biciu rekordów życiowych, dlatego impreza ma raczej charakter towarzyskiej zabawy. Tradycją są czerwone stroje zawodników, w tym szaliki oraz czapki Mikołajów zapewniane przez organizatorów w ramach pakietów startowych. Kilka tysięcy osób przebranych za Świętych Mikołajów i zebranych na pięknej, świątecznie udekorowanej starówce tworzy niezapomniany widok oraz radosną atmosferę – dodał Wojciech Wrzesień, Dyrektor Centrum Zysków, Asseco.

 

To już kolejna edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów w Toruniu, w której wzięli przedstawiciele AAT. Powoli staje się to już tradycją, że w pierwszy weekend grudnia spotykają się na starcie w Toruniu.

 

Zobacz także