Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wspiera śląską młodzież

Całoroczny cykl zajęć, wycieczki oraz festiwal to tylko część inicjatyw, które udało się zorganizować podczas projektu „Pedagogika ulicy”, który uzyskał wsparcie w ramach zeszłorocznej edycji akcji charytatywnej pracowników Asseco – „Pomagamy”. Celem programu jest zapobieganie marginalizacji dzieci i młodzieży w Gliwicach oraz Bytomiu. W akcji wzięli udział pracownicy, jak również  wolontariusze z Asseco, Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Gliwicach oraz Grupa Pedagogów Ulicy UNO.

 

Od stycznia 2016 r. w ramach akcji prowadzane są cykliczne zajęcia stacjonarne, wyjazdy zorganizowane, a także wizyty domowe. W ramach zajęć odbywają się warsztaty artystyczne oraz kulinarne, zajęcia profilaktyczne, imprezy urodzinowe dzieci oraz zajęcia organizowane z okazji świąt. Program skierowany jest do dzieci z rodzin wielodysfunkcyjcych oraz dotkniętych przestępstwem.

 

Ze środków przekazanych przez Asseco zakupiliśmy, m.in. żywność, napoje, materiały plastyczne, edukacyjne i inne niezbędne do przeprowadzania zajęć, jak również bilety na wyjścia do muzeum lub na basen czy poczęstunki podczas wycieczek – powiedziała Dagmara Krzywicka, Menedżer ds. Sprzedaży w Asseco Poland i koordynatorka akcji. Część środków wykorzystaliśmy także na „Festiwale Zabawy”, które odbyły się w Bytomiu – dodała.

 

W ramach działań terenowych prowadzane są zajęcia szkoły mobilnej w Gliwicach i Bytomiu, w których dotychczas wzięło udział ok. 160 dzieci i młodzieży. Z kolei w wycieczkach i wyjściach uczestniczyło 22 dzieci z Gliwic oraz 20 z Bytomia, które miały okazję odwiedzić, m.in. Kraków, ZOO i Wesołe Miasteczko w Chorzowie czy wyjechać na obóz letni do Niedzicy.

 

Dzięki zaangażowaniu pracowników Asseco udało mi się także zorganizować zbiórkę, po której możliwe było zaopatrzenie kilku rodzin na terenie Gliwic w odzież, zabawki oraz materiały szkolne – powiedziała Dagmara Krzywicka. Pomoc tę otrzymało 16 rodzin w trudnej sytuacji życiowej, w których wychowuje się łącznie 42 dzieci – dodała.

 

Zobacz także