Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco szansą dla młodych!

Asseco wspiera młodych w rozwoju ich ścieżki zawodowej. Przekonała się o tym nasza stażystka – Alicja Gerka, która w lipcu rozpoczęła dwumiesięczny staż w Asseco, wygrywając 4. edycję programu 3P. Alicja opowiedziała nam o tym, jak wyglądały jej pierwsze dni w firmie, nad jakimi projektami aktualnie pracuje oraz o swoich planach na przyszłość. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z naszą nową koleżanką, która obecnie jest na stażu w Pionie Banków Komercyjnych.

 

Alicja Gerka studiuje Informatykę na Politechnice Rzeszowskiej, gdzie działa w kole naukowym Something About IT Security, którego celem, oprócz zapewniania różnych możliwości rozwoju studentom, jest także zwiększanie świadomości społecznej na temat zagrożeń istniejących w cyberprzestrzeni. Alicja interesuję się bezpieczeństwem informacji, systemów oraz sieci komputerowych. To właśnie te zainteresowania może rozwijać na stażu w Asseco. Jak sama podkreśla pomimo drobnych obaw na początku pracy, szybko wdrożyła się w nowe zadania, w czym nieoceniona była i jest pomoc zespołu, z którym na co dzień pracuje.

 

Przychodząc do pracy obawiałam się, że moja wiedza będzie niewystarczająca, jednak już w pierwszych dniach zdałam sobie sprawę, że zapał do nauki może być równie wartościowy, co doświadczenie. Szybko wdrożyłam się w nowe obowiązki, na początku oczywiście zadawałam dużo pytań, jednak teraz wykonuję już większość zadań samodzielnie. Na co dzień moim merytorycznym wsparciem są: Krzysztof Klubek, który przekazuje mi wiedzę dot. testowania bezpieczeństwa aplikacji i systemów oraz Tomasz Kuraszkiewicz, który jest opiekunem mojego stażu i pomaga mi rozwiązywać wszystkie wątpliwości dotyczące pracy – powiedziała Alicja Gerka z Zespołu Produkcyjnego Pionu Banków Komercyjnych.

 

Praca pokrywa się z obszarami moich zainteresowań, czyli szeroko pojętym cyberbezpieczeństwem. Przez ostatnie tygodnie poznałam wiele przydatnych narzędzi i technologii, których znajomość planuję wykorzystać także na ostatnim roku studiów. Obecnie rozwijam umiejętności związane z wykonywaniem testów penetracyjnych oraz poszerzam wiedzę o zabezpieczeniach aplikacji webowych w bankowości. Wykonywanie pracy, która wiąże się z moją pasją, oprócz satysfakcji daje mi dużo radości – dodała.

 

Wspominając o swoich planach na przyszłość, Alicja podkreśla, że po zakończeniu stażu nadal chce kontynuować swoją zawodową ścieżkę w Asseco.

 

Po zakończeniu stażu, wezmę udział w programie wolontariackim „SHE for IT”, podczas którego będę miała okazję w ciekawy sposób przekazywać wiedzę o zagadnieniach związanych z IT, dzieciom z niewielkich miejscowości na Podkarpaciu. W październiku wracam na uczelnię i zamierzam pogodzić pisanie pracy magisterskiej z działalnością w kole naukowym oraz współpracą z Asseco w kolejnej edycji programu 3P. Zgodnie z zasadami programu, będzie to mój ostatni rok w 3P, więc planuję dobrze wykorzystać ten czas i zaangażować się jeszcze bardziej niż w ubiegłej edycji. Mam już kilka pomysłów na nowe projekty i mam nadzieję, że uda mi się zrealizować je w najbliższym czasie. Po obronie chciałabym wrócić do pracy w obszarze związanym z bezpieczeństwem bankowości już na pełen etat i nadal rozwijać się w kierunku naukowym – dodała.

 

Życzymy Alicji wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów!

Zobacz także