Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco nagrodzone za działania charytatywne

Asseco otrzymało nagrodę „Responsible Business Awards” w kategorii “Outstanding Corporate Philanthropist”. Statuetki przyznano firmom, organizacjom oraz osobom, które wyróżniły się inicjatywami podjętymi w ramach swojej działalności społecznej i charytatywnej. Jury nagrodziło Asseco, m.in. za świąteczną akcję charytatywną „Pomagamy”. Wręczenie nagród odbyło się 20 listopada podczas, zorganizowanej przez Executive Club, „Responsible Business Awards Gala”.

 

Galę otworzył list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który pogratulował laureatom „Responsible Business Awards” i wyraził swoje uznanie dla ich działań. Z kolei podczas swojego wystąpienia wicepremier Jarosław Gowin, podkreślił konieczność współpracy pomiędzy biznesem a nauką i instytucjami dobroczynnymi.

 

Asseco zostało docenione m.in. za wspieranie oraz promowanie studentów i specjalistów z branży IT. Firma współfinansowała m.in. organizację Olimpiady Informatycznej oraz międzynarodowego konkursu informatycznego – Asseco Programming Marathon24. Specjaliści Asseco prowadzą również zajęcia w ramach studiów magisterskich i podyplomowych na warszawskiej SGGW oraz Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Ponadto pracownicy Asseco są zaangażowani w akcję „Pomagamy”, podczas której decydują o tym, komu i w jakiej formie udzielić wsparcia. Istotne jest to, że typują instytucje, w pomoc którym sami są już zaangażowani. W 2015 r. zgłosili do akcji 26 wniosków, z których 16 otrzymało od Asseco dofinansowanie.

 

pomagamy.asseco.com/

 

Fot.: Executive Club

Zobacz także