Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco na Jubileuszowym Kongresie Energetycznym

W dniach 25-26 września 2019 r. odbyła się piąta edycja Jubileuszowego Kongresu Energetycznego DISE, w której wzięli udział przedstawiciele Asseco. Tegoroczna konferencja była skoncentrowana przede wszystkim na efektach zmian regulacyjnych, które przyniósł 2018 rok. Wśród tematów pojawiły się, także takie zagadnienia, jak postępująca cyfryzacja, wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia nowych produktów, czy warunki rozwoju elektromobilności.

Drugiego dnia kongresu odbył się panel dyskusyjny „Nowe technologie w energetyce”, w którym wziął udział Mariusz Zieliński, Kierownik Obszaru Produktowego, Asseco Poland. Zwrócił w nim uwagę na kwestie związane z rozwojem innowacji w sektorze energetycznym i wykorzystaniem cyfryzacji do wprowadzenia zmian w branży, poprzez m.in. implementacje systemów w modelu SaaS.

Jesteśmy firmą IT i spoglądamy na zmiany zachodzące w sektorze energetycznym właśnie przez pryzmat rozwiązań informatycznych. Szukamy możliwych punktów synergii pomiędzy tym, co dzieje się w świecie nowych technologii a obszarem energetyki. Wszystko po to, aby produkty, które oferujemy nie tylko spełniały bieżące potrzeby, ale także kreowały innowacyjne działania naszych klientów. Pozwoli to im na budowanie nowej konkurencyjnej oferty oraz wpłynie na efektowność realizacji procesów biznesowych. Ponieważ jesteśmy spółką, działającą globalnie, to na trendy patrzymy szerzej niż tylko na rynek polski i widzimy rosnącą rolę technologii, takich jak big data oraz coraz większe zainteresowanie klientów oprogramowaniem dostarczanym w modelu SaaS – powiedział Mariusz Zieliński, Kierownik Obszaru Produktowego, Asseco Poland.

W debacie brali udział także m.in. Hando Sutter, Chairman of the Management Board, Eesti Energia; dr inż. Agnieszka Jakubiak; Koordynator projektu w NCBiR; Adam Zalewski, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Griffin Group Energy; Anna Streżyńska, Prezes Zarządu, MC2 Innovation oraz Robert Bednarski, Dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Kongres Energetyczny DISE to jedno z ważniejszych wydarzeń dla sektora energetycznego i dobra okazja do dyskusji w gronie ekspertów i praktyków oraz dostawców IT na temat najważniejszych wyzwań zarówno polskiej branży energetycznej, jak i jej obrazu w Europie i na świecie.

Zobacz także