Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Rozwój technologii Smart Grid

W dniach 6-7 listopada 2019 r. w Warszawie odbyła się konferencja EuroPower, w której wzięli udział przedstawiciele Asseco. Jednym z jej tematów było wykorzystanie technologii Smart Metering przez polski sektor energetyczny oraz certyfikacja urządzeń do jej obsługi.

W ramach wydarzenia odbyła się prezentacja „Smart metering a korzyści dla uczestników rynku”, którą wygłosił Mariusz Zieliński, Kierownik Obszaru Produktowego, Asseco Poland. Była ona wstępem do dalszej dyskusji na temat stanu wykorzystania technologii smart matering przez polską branżę energetyczną. Uczestnicy rozmawiali też m.in. na temat tego, które cechy smart grid są najbardziej potrzebne w Polsce i jakie doświadczenie mają polskie firmy z pilotowymi instalacjami.

Kwestia certyfikacji urządzeń smart grid jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa. W Niemczech na przykład nie ma możliwości, aby urządzenie, które nie przejdzie certyfikacji Federalnego Biura Informacji zostało uruchomione. Warto przy tej okazji dodać, że zgodnie z dyrektywą unijną, Polska jest zobowiązana do instalacji urządzeń do 2020 roku, jednak wnioskowano o przedłużenie tego terminu – powiedział Mariusz Zieliński.

Asseco intensywnie obserwuje rynek, na bieżąco dostosowuje swoje produkty do jego potrzeb oraz monitoruje zachowanie panujące na rynkach zagranicznych. Firma jest również bardzo aktywna w temacie smart grid. Analizujemy rynek, obserwujemy jego potrzeby, a także staramy się aktualizować naszą ofertę produktową – dodał.

W debacie wzięli udział także Tomasz Borkowski, Członek Zarządu, MindMade, Andrzej J. Piotrowski, Wiceprezes Zarządu, PGE Systemy, Paweł Pisarczyk, CEO, Atende Software oraz Robert Zasina, Prezes Zarządu, TAURON Dystrybucja.

Pełna relacja: www.cire.pl

Zobacz także