Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Jak powinna wyglądać współpraca państwa z biznesem?

O tym, jak bardzo państwo powinno angażować się w projekty prowadzone przez polskich przedsiębiorców, a także na czym ta współpraca ma polegać dyskutowano w redakcji Dziennika Gazety Prawnej. Debata odbyła się 2 października 2019 r. w ramach akcji „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości”. Asseco reprezentował Artur Wiza, Wiceprezes Zarządu spółki.

Jeżeli firma zatrudnia, płaci podatki, działa i rozwija się w Polsce, to powinniśmy zawsze ją wspierać. Powinniśmy wspierać wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki, obojętnie, jakiego pochodzenia jest kapitał. Dodatkowo duże przedsiębiorstwa, które płacą duże podatki, zatrudniają wiele osób i budują dobry wizerunek naszego kraju, rząd powinien traktować podobnie jak to jest w bankach – jak klientów VIP. Zapraszać, rozmawiać z nimi i wspierać je w rozwoju. Nie zbudowaliśmy jeszcze tak wiele silnych polskich firm, które są w stanie same wyjść za granicę i konkurować na całym świecie. Uczmy się od najlepszych – tak robią Francuzi, Niemcy czy Amerykanie – powiedział Artur Wiza. Najważniejsze, byśmy umieli rozmawiać, państwo musi rozumieć przedsiębiorców, przedsiębiorcy muszą rozumieć państwo. To nie może być jednostronna komunikacja w jedną czy w drugą stronę – dodał.

W dyskusji wzięli udział także Izabela Laskowska, Dyrektor Biura Kształcenia Zawodowego i Edukacji Dorosłych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji; Dariusz Blocher, Prezes Zarządu Budimex; Paweł Kolczyński, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu oraz Sławomir Grzelczak, Prezes Zarządu BIG InfoMonitor.

Relacja z debaty: biznes.gazetaprawna.pl

Zobacz także