Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Udział Asseco na konferencji EuroPower

Przedstawiciele Asseco wzięli udział w 27. edycji konferencji EuroPower, która odbyła się w dniach
4-5 kwietnia br. w Warszawie. Wydarzenie było doskonałą okazją do dialogu o najbardziej aktualnych wyzwaniach dla branży energetycznej.

Podczas pierwszego dnia konferencji w panelu o elektromobilności rozmawiano m.in. o warunkach efektywnego i dynamicznego rozwoju tego rynku. W dyskusji uczestniczyli m.in. Paweł Piwowar, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland oraz Dorota Zabłocka, Prawnik i Doradca Regulacyjny w EY Law, a także Robert Zasina, Prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej.

Z kolei drugiego dnia EuroPower nie zabrakło dyskusji na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w energetyce. Prelegenci wypowiadali się m.in. o współpracy spółek ze startupami. Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco Poland, w swojej prezentacji „AUMS Digital kluczem do cyfrowego świata” przedstawił jeden z najnowszych produktów – AUMS Digital, czyli cyfrową platformę dedykowaną dla firm energetycznych. Pozwala ona m.in. na integrację oferty spółek energetycznych z usługami zewnętrznych partnerów. Daje także możliwość uruchomienia produkcyjnego miniaplikacji od różnych dostawców, które mogą być rozwijane także dzięki współpracy ze startupami.

Relacja z wydarzenia
www.polishmarket.com.pl
www.konferencjaeuropower.pl

Powiązane materiały

Zobacz także