Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Asseco wystąpi na EuroPower 2018

W jakie technologie powinien inwestować obecnie sektor energetyki? Czy współpraca ze startupami może być szansą na rozwój nowych produktów i usług? W jaki sposób rozwiązania informatyczne mogą pomóc w rozpowszechnieniu e-mobilności w Polsce? To tylko wybrane tematy, o których będą mówić eksperci z Asseco Poland podczas konferencji EuroPower, która odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia br. w Warszawie.

Według założeń Planu Rozwoju Elektromobilności do 2025 r. po polskich drogach będzie jeździć milion samochodów elektrycznych. O tym, jak zrealizować to założenie, a także zwiększyć liczbę stacji ładowania, które je obsłużą będą rozmawiali uczestnicy panelu pt. „Elektromobilność – warunki efektywnego i dynamicznego rozwoju”. W dyskusji weźmie udział także Paweł Piwowar, Wiceprezes zarządu Asseco. Przedstawi on m.in. korzyści z wdrożenia systemu AUMS ELMO, który w znaczący sposób ułatwia zarządzanie i rozliczanie usług oferowanych przez punkty ładowania.

W kolejnym bloku tematycznym pt. „Technologie – digitalizacja w energetyce” wystąpi Tomasz Bendlewski, Dyrektor Pionu Energetyki i Gazownictwa w Asseco, który powie w jaki sposób firmy z sektora energetycznego mogą poszerzyć swoją ofertę o nowe usługi. W swojej prezentacji pt. „AUMS Digital kluczem do cyfrowego świata” przedstawi jeden z najnowszych produktów Asseco – AUMS Digital, czyli cyfrową platformę dedykowaną dla firm energetycznych. Pozwala ona m.in. na integrację oferty spółek energetycznych z usługami partnerów także spoza branży, daje też praktyczne możliwości uruchomienia produkcyjnego miniaplikacji od różnych dostawców, które mogą być rozwijane także dzięki współpracy ze startupami.

Podczas EuroPower Asseco zaprezentuje także na swoim stoisku wiodące rozwiązania dla zmieniającej się branży energetycznej, w tym AUMS ELMO i AUMS Digital.

W kwietniu odbędzie się już 27. edycja konferencji EuroPower. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora energetyki w Polsce. Jego głównym celem jest dyskusja na temat aktualnych wyzwań i problemów branży. Biorą w niej udział kluczowi przedstawiciele sektora energetycznego oraz wiodących dostawców dedykowanych rozwiązań IT.

Serdecznie zapraszamy do udziału w prezentacjach Asseco oraz do odwiedzenia naszego stoiska.

Strona konferencji

Zobacz także