Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Terapeuta na 4 łapach

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przekonało się o tym prawie 130 pacjentów z mózgowym porażeniem dziecięcym, którzy wzięli udział w dogoterapii. Organizacja zajęć była możliwa dzięki wsparciu Asseco, które w ramach akcji charytatywnej „Pomagamy” przekazało środki dla fundacji „Zdrowie Dziecka”.

 
Podopieczni Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Św Ludwika w Krakowie wzięli udział w 20-stu zajęciach dogoterapii. Jest to nowatorska forma rehabilitacji z udziałem odpowiednia wyselekcjonowanego i wyszkolonego psa oraz wykwalifikowanego terapeuty. Terapia jest bardzo ważnym elementem leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

 
Pacjenci Oddziału Rehabilitacji oraz Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży to dzieci lękowe i z zaburzeniami odżywiania, które są leczone w systemie stacjonarnym i ambulatoryjnym – powiedział Jarosław Kończyło, Z-ca Dyrektora Handlowego w Asseco, koordynator akcji. Kula, specjalnie przeszkolony labrador, okazała się dla nich wspaniałym towarzyszem. Spotkania z nią nie tylko pomogły w leczeniu dzieci, ale również stanowiły dla nich świetną zabawę. Niezwykle istotne, byśmy czuli empatię do pomocy osobom, której jej naprawdę potrzebują – dodał.

 
W niedługim czasie mali pacjenci rozpoczną kolejną serię zajęć, tym razem hortiterapii. W tej metodzie terapeuci wykorzystują rośliny i pracę w ogrodzie, aby poprawić zdrowie fizyczne oraz psychiczne chorych osób.

 

 

Fot.: Fundacja Zdrowie Dziecka

Zobacz także