Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Sport to zdrowie

Pod koniec stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 3 w Bydgoszczy ruszył program „Młodzi Sportowcy”. Jest on przeznaczony dla najmłodszych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Odbywa się pod patronatem Olimpiad Specjalnych i ma na celu wspomaganie dzieci w zakresie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego. Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu w ramach akcji charytatywnej Asseco – „Pomagamy”.

 

W zajęciach uczestniczą dzieci oraz ich rodzice i rodzeństwo. Treningi składają się z rozgrzewki oraz zabaw ruchowych. Każde dziecko, na miarę swoich możliwości, pokonuje tory przeszkód, na które składają się różne konkurencje, m.in. odbijanie piłeczek, kopanie dużej piłki, przechodzenie przez ścieżkę fakturową (pozwala rozwijać wrażliwość dotykową), omijanie przeszkód oraz wrzucanie woreczków do celu.

 

Celem programu jest zaangażowanie niepełnosprawnych dzieci w zajęcia sportowe oraz ćwiczenia stymulujące rozwój fizyczny, społeczny i intelektualny – powiedziała Patrycja Olszewska, Starszy Analityk w Pionie Energetyka i Gazownictwo w Asseco Poland, koordynatorka akcji.  Poprzez zabawę, dzieci zdobywają nowe umiejętności i poszerzają granice swoich możliwości. Wzrasta w nich poczucie własnej wartości, uczą się funkcjonowania w grupie i przestrzegania ustalonych reguł – dodała.

 

Za przekazane przez Asseco 16 tys. zł udało się wyremontować salę gimnastyczną w ośrodku, a podopieczni bawią się i pracują na sprzęcie specjalnie przeznaczonym pod ich potrzeby. Docelowo otrzymają również stroje sportowe, w których wystąpią na zawodach sportowych w Chełmnie.

 

DSC00786DSC01004 DSC01287DSC01296

Zobacz także