Asseco News
Asseco News to portal informacyjny Asseco Poland. Nasze treści kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych tematyką IT, biznesowym aspektem nowych technologii, a także działalnością Asseco.

Przetestuj się, zanim rekruter zrobi to za Ciebie

Ambasadorzy programu Asseco 3P – Polish Programmers Project wspierają działania rekrutacyjne i wizerunkowe Asseco w związku z programem stażowo-absolwenckim – Asseco STARTER. Od połowy maja prowadzą na swoich uczelniach akcję pod nazwą „Check Yourself Before Wreck Yourself – Przetestuj się, zanim rekruter zrobi to za Ciebie”.

 

Cykl wydarzeń bazuje na prostym pomyśle: studenci sprawdzają swoje umiejętności z zakresu programowania, rozwiązując specjalnie przygotowane testy na platformie Codility, wykorzystywanej w procesach rekrutacyjnych prowadzonych w Asseco. Bezpośrednio po skończeniu zadań studenci i rekruterzy otrzymują raport z wynikami, który stanowi dla nich wskazówkę, czy programowanie to kierunek, w którym powinni się rozwijać.

 

W zeszłym tygodniu eventy odbyły się w Gliwicach, Krakowie i Opolu. Inicjatywę wspierają absolwenci zeszłorocznej edycji programu stażowego, występując w charakterze prelegentów. Do tej pory w wydarzeniu wzięło udział ok. 100 osób – powiedziała Justyna Ranicka z Działu Personalnego Asseco Poland. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania. Tym razem będziemy testować młodych programistów na wybrzeżu, odwiedzimy Gdańsk i Szczecin. A to dopiero początek – dodała.

Zobacz także